poniedziałek, 2 marca 2009

NetBeans Platform Certified Training - dzień 2.

Drugi dzień szkolenia przebiegał pod znakiem "wyglądu" aplikacji napisanych na platformie.Pierwszy wykład należał do Geertjana, który opowiedział nam o systemie okien czyli Windows System API. Drugi wykład to System File System API, o którym opowiadał Karol.Wykład Karola był przeplatany przykładami prezentowanymi przez Geertjana. W oczekiwaniu na pizzę oraz w ramach relaksu poruszone były tematy nie związane bezpośrednio z platformą czyli Groovy i Wicket.
Jak widać na zdjęciach zrobionych podczas przerwy uczestnicy czuli nie tylko głód wiedzy ;)

Po przerwie przyszedł czas na omówienie jednej z ciekawszych i efektowniejszych bibliotek platformy czyli Visual Library.Następnie Karol opowiedział nam jak wygląda jego praca w SUNie, czyli głównie poprawianie błędów zgłoszonych przez użytkowników w Issuezilli. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że jeśli chcemy aby znaleziony przez nas błąd został przez kogokolwiek dostrzeżony musimy mu nadać priorytet co najmniej P3 ;)
Na koniec kilka pomysłów na moduły lub aplikacje, które pozwolą uczestnikom uzyskać certyfikat NetBeans Certified Engineer.
Drugi dzień szkolenia zakończył się wcześniej niż pierwszy bo ok godziny 16.
Uwagi uczestników szkolenia można przeczytać na grupie Silesia JUG.
Jeśli bylibyście zainteresowania takim szkoleniem na swojej uczelni lub w ramach Waszego JUGu to informacje na ten temat są dostępne na oficjalnej stronie szkolenia.

Brak komentarzy: